Strona www-gok-podegrodzie.net wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia komfortu przeglądania naszego serwisu. 

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Dzieci ze szkółek ludowych i zajęć plastycznych w Podegrodziu wzięły udział w warsztatach etno dizajnerskich w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Celem zajęć było zapoznanie Uczestników z tradycją, obrzędowością, rzemiosłem artystycznym, sztuką ludową wybranych regionów Małopolski oraz rozbudzenie zainteresowania dziedzictwem kulturowym rodzimego regionu jak i poszukiwanie etnograficznych inspiracji. Uczestnicy warsztatów dzięki zdobytej wiedzy etnograficznej i kulturowej oraz własnej wyobraźni twórczej stworzą etno kolorowe projekty.

W otwarciu wystawy uczestniczyli, mieszkańcy Podegrodzia, Rogów , Brzeznej,Gostwicy.

W dniach 24 – 26 czerwca 2016r.odbył się w Kazimierzu Dolnym 50 jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych.
Na festiwalu spotykają się najlepsi śpiewacy ludowi, instrumentaliści, kapele z całej Polski.

21 czerwca br. uroczyście zakończono działalność szkółek działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu.

PRZEGLĄD  PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

GMINY  PODEGRODZIE

27 - 28 kwiecień 2016

          W Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu zakończyło się dwudniowe święto dzieci i młodzieży, czyli Przegląd Dorobku Artystycznego Placówek Oświatowych Gminy Podegrodzie. Przez dwa minione dni GOK rozbrzmiewał muzyką i śpiewem. Na scenie prezentowały się zarówno przedszkola jak i szkoły podstawowe i gimnazja. Były więc prezentacje kabaretowe, teatralne, pantomimiczne, występy solistów, instrumentalistów itp. Podziw licznie zgromadzonej publiczności budziły zarówno dekoracje jak i stroje przygotowane przez opiekunów grup prezentujących się i rodziców.

KONKURS  PALM  W  PODEGRODZIU

zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Podegrodziu
oraz Parafię p/w św. Jakuba Starszego Apostoła w podegrodziu dnia  20.03.2016

Regionalny Zespół  „Podegrodzie” już powrócił z uroczystości jakie miały miejsce w Rzymie.

PROTOKÓŁ

 posiedzenia Komisji Artystycznej 34. Konkursu Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych DRUZBACKA, który odbył się 

w Podegrodziu w dniach 12–15 maja 2016 r.

DRUZBACKA’ 2016 - jest przeglądem dorobku ludowego muzykowania, śpiewu (solowego i zespołowego), popisu drużbów weselnych. Impreza kiedyś „wędrująca” - od 1998 roku organizowana w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu, cieszy się dużym powodzeniem. Dzięki wspólnym spotkaniom i wzajemnej, „pozytywnej”    rywalizacji uczestników poziom muzyczny od kilku lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie.

Zapraszamy na XXXIV Konkurs Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych  "DRUZBACKA", które odbędą się w sali GOK w Podegrodziu w dniach 12-15 maja 2016r. Szczegóły na plakacie .

Szczegółowy program występów do pobrania z tego linku .