Strona www-gok-podegrodzie.net wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia komfortu przeglądania naszego serwisu. 

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Dnia 20.07.2017r. Filia GOK Brzezna-Litacz zorganizowała dla młodzieży uczestniczącej na zajęcia świetlicowe wycieczkę do Krynicy-Zdroju na Górę Parkową, Muzeum Zabawek oraz Pijalni Głównej. Muszyna: Ogród Biblijny i Sensoryczny. 

Spotkanie z Nikiforem na krynickim deptaku

Muzeum zabawek, spacer po Krynicy z przewodnikiem i wizyta w ogrodach sensorycznych w Muszynie to tylko część wakacyjnych atrakcjiprzygotowanych dla dzieci i młodzieży z filii GOK Brzezna-Litacz. Młodzi uczestniczący w zajęciach świetlicowych wybrali się wraz opiekunami na wycieczkę do Krynicy –Zdroju oraz Muszyny.

Pierwsze w programie było miejsce, w którym dzieci ze zdumieniem i radością „odkrywają” zabawki rodziców i dziadków. Dorośli natomiast przenoszą się w świat zapomnianych dziecięcych fantazji. Mowa oczywiście o muzeum Zabawek w Krynicy Zdroju.

Niezapomniane wrażenia przyniósł także spacer z przewodnikiem. Młodzież dowiedziała się wiele ciekawostek na temat uzdrowiska, a także poznała historie postaci, które na stałe zapisały się w historii Krynicy.

Punktem obowiązkowym podczas zwiedzania było spotkanie z postacią Nikifora.Mowa oczywiście o pomnikuprzedstawiającymsiedzącego z pędzlem w dłoni Nikifora,
w towarzystwie psa.

Sławę swą Krynica Zdrój zawdzięcza znakomitym wodom leczniczym dlatego też podczas wizyty w tym malowniczym miejscu nie mogło zabraknąć zwiedzania Pijalni Głównej i degustacji wód mineralnych.

Wiele wrażeń dostarczyła również jazda kolejką na Górę Parkową. Na jej szczycie młodzi mieli czas na odpoczynek, obiad i zakupienie pamiątek.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Ogrodach Sensorycznych oraz Ogrodzie Biblijnym w położonej nieopodal Muszynie.

- Wszystkie te atrakcje sprawiły, że uczestnicy wrócili z wycieczki zmęczeni jednak pełni wrażeń, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia – podkreśla Rachela Mordarska z Filii GOK Brzezna Litacz – Szczególne podziękowania należą się wszystkim mamom, które pomagały w opiece nad uczestnikami wycieczki. Bardzo dziękuję wójt gminy Podegrodzie pani Małgorzacie Gromali za sfinansowanie wycieczki oraz Krzysztofowi Bodzionemu dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodzie.

 

„Kobiety mają to do siebie, że tam, gdzie dłużej przebywają wnoszą zawsze coś z piękna”

Józef Maciejewski

Były kwiaty i upominki dla wszystkich kobiet!

Okolicznościowy program artysty, słodki poczęstunek, kwiaty i upominki uświetniły Dzień Kobiet zorganizowany przez Filię GOK Brzezna-Litacz. Na spotkanie, które odbyło się w Szkole Podstawowej w Brzeznej-Litaczu przybyło kilkadziesiąt przedstawicielek płci pięknej, a także panowie którzy tego dnia nie szczędzili życzeń, komplementów i pięknych tulipanów. 

Podczas uroczystości obecna była wójt gminy Podegrodzie – Małgorzata Gromala, a także radni: Teresa Matiasz, Jan Kożuch, Jerzy Jasiński oraz Magdalena Górczyk – dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzeznej-Litaczu. W tym dniu nie mogło zabraknąć także dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu Krzysztofa Bodzionego, który jak co roku przybył na spotkanie z pięknymi życzeniami oraz słodkim upominkiem. Życzenia i tulipany na ręce pań złożyli także radni.

Wszystkich obecnych powitała Rachela Mordarska z Filii GOK Brzezna-Litacz, która czuwała nad całością wydarzenia.

- Witam serdecznie wszystkich przybyłych na dzisiejszą uroczystość. Chciałabym aby słowa Józefa Maciejewskiego „Kobiety mają to do siebie, że tam, gdzie dłużej przebywają wnoszą zawsze coś z piękna” były mottem przewodnim spotkania. W dniu naszego Święta życzę wszystkim kobietom wiele piękna i radości, a także zapraszam do obejrzenia oraz wysłuchania młodych artystów, którzy zaprezentują się na scenie.

Podczas uroczystości zaprezentowali się chłopcy ze szkoły podstawowej, którzy przygotowali kabaret wraz z opiekunem Pawłem Ciagło. Młodzi wykonawcy pod kierunkiem Racheli Mordarskiej zaprezentowali natomiast wiązankę dawnych, ludowych piosenek oraz gawędę mówioną gwarą lachowską.

Występ wprowadził wszystkich w doskonały nastrój i miłą atmosferę. Po zakończeniu programu artystycznego wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przyniesiony przez panie i na przepyszne kanapeczki. Każda jubilatka otrzymała także wiosenny upominek wykonany przez Filię GOK Brzezna – Litacz.

Wycieczka do Energylandii

12 lipca 2016 roku dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia świetlicowe filii GOK Brzezna-Litacz wybrała się na wycieczkę do Energylandii, jednego z dwóch największych parków rozrywki w Polsce, położonego w miejscowości Zator, w województwie małopolskim.

 Wycieczka przysporzyła młodym oraz ich opiekunom wiele emocji, zabawy i niezapomnianych wrażeń. Najpiękniejsze wydarzenia tego dnia na zawsze pozostaną w pamięci uczestników, a cześć z nich udało się także uchwycić na kolorowych fotografiach.

Wyjazd ten przyniósł najmłodszym dużo pozytywnych doznań takich jak; integracja, rozwijanie umiejętności komunikacji i wzajemnej akceptacji. 

- Bardzo się cieszę, że młodzież zamiast przed komputerem czy telewizorem, spędziła aktywnie dzień i wyniosła z tego kilka życiowych lekcji – podkreśla Rachela Mordarska z Filli GOK Brzezna-Litacz. – Serdecznie dziękuję za wsparcie finansowe Pani wójt Małgorzacie Gromali, oraz dyrektorowi GOK w Podegrodziu panu Krzysztofowi Bodzionemu.

 

Wieczór z Kolędą

Dnia 13 stycznia 2016 roku odbyło się wspólne kolędowanie w Szkole Podstawowej w Brzeznej-Litaczu, przygotowane przez filię GOK w Brzeznej-Litaczu razem z GOK Podegrodzie. Młodzież przygotowała dużo wspaniałych kolęd i pastorałek, oraz podarowała obecnym wiele życzeń świątecznych oraz noworocznych. Na wspólne kolędowanie przybyła pani Wójt Małgorzata Gromala, radni, Jan Kożuch, Jerzy Jasiński. Razem z nami kolędowali również rodzice, oraz uczniowie szkoły. 


2016

Od początku roku przygotowujemy pastorałki i kolędy, które będą wykonane podczas koncertu kolęd, który odbędzie się w szkole podstawowej w Brzeznej-Litaczu w dniu 13 stycznia 2016 r. Zaprosiliśmy również kapelę z Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu, która wykonala śpiewane gwarą najstarsze pastorałki podegrodzkie.

Młodzież złożyła świąteczne życzenia

W Boże Narodzenie uczestnicy zajęć Filii GOK Brzezna-Litacz złożyli w kościele Parafialnym w Brzeznej tradycyjne życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne mówione gwarą. Młodzież ubrana była w tradycyjne lachowskie stroje. Wykonała także kolędy i pastorałki. Występ został bardzo pozytywnie przyjęty przez zgromadzonych.

Cieszymy się, że jako Filia GOK możemy podtrzymywać i szerzyć zwyczaje i kulturę Lachów Podegrodzkich.

OZDOBY ŚWIĄTECZNE

Jak co roku w okresie przedświątecznym wykonywaliśmy kartki dla Pani Wójt Gminy Podegrodzie Małgorzaty Gromali.

Wykonujemy stroiki świąteczne.

Ozdabiamy bombki. 

I miejsce dla naszej Podłaźniczki!

21 grudnia odbył się XXXVIII Gminny Konkurs Plastyki Obrzędowej  związany z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Po raz kolejny nasza Podłaźniczka zdobyła I miejsce. Konkurs ten jest organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Podegrodziu. Podłaźniczka wykonana przez filię GOK Brzezna-Litacz już szósty rok z rzędu zajęła pierwsze miejsce w kategorii Podłaźniczek współczesnych.

II miejsce w Konkursie „Lachoskie Godonie”

12 grudnia 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu odbył się przegląd gwary lachowskiej „Lachoskie Godonie”. W konkursie udział wzięli: Krzysiu Rembiasz, który zajął II miejsce oraz Ania Podolak, która została nagrodzona dyplomem uczestnictwa w konkursie.